PAP/Tomasz Gzell

Życzenia wielkanocne od Prymasa Polski

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Pragnijmy w tym czasie nie tylko otworzyć nasze serca i umysły na prawdę o nowym życiu w Chrystusie, ale dzielić się nią z innymi przede wszystkim służąc życiu, będąc dla świata tymi, którzy noszą nowe życie w sobie, służą w miłości drugiemu człowiekowi” – zachęca Prymas Polski abp Wojciech Polak w video życzeniach opublikowanych tradycyjnie na stronie www.prymaspolski.pl

„Święta Zmartwychwstania Pańskiego pozwalają nam doświadczać nowości życia w Chrystusie. Oto wraz z Nim umieramy dla grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych. Dar nowego życia w Chrystusie, dar, który otrzymujemy w sakramencie chrztu świętego, to dar wolności dzieci Bożych. Umarliśmy razem z Chrystusem i nasze życie jest z Nim pogrzebane w śmierci i wychodzimy w nową przestrzeń życia, życia wolnego od grzechu, niepewności i lęku. Wchodzimy w przestrzeń życia, którą otwiera przed nami Chrystus Zmartwychwstały” – mówi w życzeniach abp Wojciech Polak.

Zachęca również, byśmy na to nowe życie w Chrystusie nie tylko otworzyli nasze serca i umysły, ale także dzielili się nim, służąc życiu i drugiemu człowiekowi.

„W tajemnicy umierania z Chrystusem rodzi się nowe życie w nas i wokół nas. Pragnijmy w tym czasie nie tylko otworzyć nasze serca i umysły na tę prawdę o nowym życiu w Chrystusie, ale dzielić się nią z innymi przede wszystkim służąc życiu, będąc dla świata tymi, którzy noszą nowe życie w sobie, służą w miłości drugiemu człowiekowi. Wszystkim więc życzę, aby ten czas Świąt Wielkanocnych był czasem pełnym radości, pokoju, nadziei, spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, doświadczenia nowości życia i dzielenia się tą nowością z wszystkimi” – życzy Prymas Polski.

Nagranie życzeń dostępne jest na stronie www.prymaspolski.pl Na stronie tej, także na stronie www.archidiecezja.pl i kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej będzie można również obejrzeć transmisję Liturgii Wigilii Paschalnej, która sprawowana będzie pod przewodnictwem Prymasa Polski w katedrze gnieźnieńskiej w Wielką Sobotę o godzinie 20.00. W poranek Wielkanocny o godzinie 6.00 transmitowana będzie Msza św. rezurekcyjna sprawowana pod przewodnictwem Prymasa Polski.

Życzenia wielkanocne od Prymasa Polski
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze