Abp Gądecki: zło nie staje się dobrem dlatego, że popiera je większość

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Za liberalizacją przepisów aborcyjnych w Irlandii opowiedziało się 66,4 proc. uczestników ubiegłotygodniowego referendum. Irlandzkie referendum winno skłonić Polaków do intensywniejszej obrony życia – podkreślił w czwartek w Poznaniu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki

W wygłoszonej przed poznańską katedrą homilii na zakończenie procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaznaczył, że irlandzkie referendum winno skłonić Polaków do intensywniejszej obrony życia.

Za liberalizacją przepisów aborcyjnych w Irlandii opowiedziało się 66,4 proc. uczestników ubiegłotygodniowego referendum. Wzięło w nim udział ponad 64 proc. uprawnionych do głosowania.

„Irlandczycy większością głosów opowiedzieli się za zniesieniem konstytucyjnej ochrony życia nienarodzonych. A chociaż zło nie staje się dobrem tylko dlatego, że popiera je większość obywateli, to wynik referendum dowodzi, że w Irlandii – w dyskursie politycznym – zdobywa przewagę efekt kultury skrajnego indywidualizmu, czyli egoizm, w którym nie liczy się drugi człowiek, liczy się tylko własna pomyślność, własny dobrobyt, kosztem praw innych ludzi” – powiedział hierarcha.

Jak dodał, wynik referendum „winien skłonić Polaków do jeszcze intensywniejszej obrony życia, aby ta sytuacja nie powtórzyła się w naszej ojczyźnie, by życie było bardziej chronione, wspomagane i promowane”.

Abp Gądecki: zło nie staje się dobrem dlatego, że popiera je większość
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze