fot. pexels

Bezpieczeństwo na drogach to chrześcijańska powinność. Duszpasterz kierowców apeluje o rozwagę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z apelem o bezpieczne poruszanie się po drogach, aby nie było już więcej tragicznych zdarzeń – zwrócił się krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura z okazji obchodzonego 17 listopada dnia pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

Krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura zachęca do pamięci o tragicznych ofiarach wypadków.

– Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste – podkreślił ks. Midura.

Zaapelował też, aby obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych „były zawsze połączone z modlitwą za tych, którzy zginęli na drogach oraz za tych, którzy zostali poszkodowani – ciężko ranni, tracąc z tego powodu zdrowie i dorobek życia!”.

>>> Św. Krzysztof patron kierowców – również tych na misjach

Zainicjowany przez angielską organizację RoadPeace w 1993 r. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Crash Victims) – przez wiele lat znany jako Europejski Dzień Pamięci – jest obecnie obchodzony przez coraz więcej osób na całym świecie.

26 października 2005 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako corocznego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

19 listopada 2006 r. w Warszawie w katedrze polowej pierwszy raz w Polsce obchodzono uroczyście ten dzień. Obchody zorganizowało Krajowe Duszpasterstwo Kierowców, a przewodniczył im biskup polowy WP Tadeusz Płoski. 

Zobacz także
Wasze komentarze