EPA/KHALED ELFIQI

Biskupi Meksyku: rodzina stanowi podporę w kryzysie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Biskupi Meksyku w wydanym w związku z epidemią koronawirusa liście pasterskim wskazali, że instytucja rodziny okazała się wytrzymała na próbę, jaką było nadejście masowych zachorowań na Covid-19. Wskazali, że wartości pielęgnowane w meksykańskich rodzinach dowiodły siły przebaczenia, solidarności, a także nadziei wśród osób doświadczonych kryzysem wywołanym przez epidemię.

Biskupi stwierdzili, że rodzina zasługuje w dobie epidemii na uznanie, nie tylko za „to, że jest podstawową komórką społeczną”, ale również dlatego, że stanowi podporę w trudnych sytuacjach, takich jak masowe zgony i zachorowania wskutek Covid-19.

>>> Meksyk: w pełni pandemii 20 tys. małżeństw odnowiło swe przyrzeczenia ślubne

Hierarchowie wezwali jednocześnie wiernych do wrażliwości na potrzeby osób doświadczonych z powodu kryzysu wywołanego przez epidemię oraz na udzielenie im pomocy. Biskupi wyrazili również swoją solidarność zarówno z rodzinami osób zmarłych po infekcji koronawirusem, jak też z zakażonymi. Odnotowali również, że wskutek epidemii poszkodowane zostały też inne osoby: biedni, bezrobotni, nauczyciele, rodzice, a także ofiary przemocy.

Do poniedziałkowego wieczora w Meksyku na Covid-19 zmarło 30,6 tys. osób, a w całym kraju zanotowano ponad 257 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także
Wasze komentarze