Fot. arch. Paweł Kociołek SDB

Fot. arch. Paweł Kociołek SDB

Poznaj niezwykłą historię tego zdjęcia. Ci młodzi udzielili sobie ślubu w obecności misjonarza!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jej rodzice mieszkają w slumsach Joypurhat. On pochodzi z wioski Kollanpur. Rodzice pana młodego nie godzili się początkowo na katolicki ślub. Młodzi razem uciekli. Zgodziłem się, by przewodniczyć wczoraj celebracji ich ślubu. Było to niesamowite przeżycie dla nas wszystkich!

Rodzice Purnimy pochodzą ze slumsów Joypurhat. Jej rodzina jest niezwykle uboga a rodzice nie potrafią czytać ani pisać. Mówi się, że są „bedinami”, czyli wyznawcami jednej z pierwotnych religii, podobnych do hinduizmu. Niecałe 2 lata temu, Purnima zaczęła jednak uczęszczać do Salezjańskiego Oratorium działającego przy parafii. Tak zaczęła poznawać chrześcijaństwo. Pół roku temu przyjęła chrzest. Dzisiaj jej rodzice także przygotowują się do chrztu. Katechumenat na misji w Bangladeszu trwa około 7-8 miesięcy.

Fot. arch. Paweł Kociołek SDB

Sunil, obecny mąż Purnimy wywodzi się z katolickiej rodziny, z wioski Kollanpur, a należy do plemienia Mahali. Początkowo rodzice chłopaka nie godzili się na ich ślub ale po długich negocjacjach i ucieczce Purnimy z domu – w końcu wyrazili zgodę. Od wczoraj są już katolickim małżeństwem. Chwała Bogu za to!

Galeria (5 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze