Przedszkolaki w togach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podobnie jak w Polsce, w Etiopii czerwiec jest miesiącem kończącym rok szkolny. Edukacja jest tutaj bardzo ważna. Wielu rodziców widzi w niej przyszłość i stara się posyłać swoje dzieci do jak najlepszych szkół, poczynając już od przedszkola.  

Mnie osobiście przedszkole kojarzyło się zawsze bardziej z zabawą, ewentualnie rysowaniem szlaczków czy pierwszych liter. A tutaj jest to niesamowicie poważna sprawa – dzieci mają poszczególne przedmioty, do tego egzaminy końcowe, oceny… i nawet uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej.

Ja miałam okazje ubrać togę i poczuć, że ukończyłam coś w edukacji dopiero na koniec studiów. A tu już przedszkolaki maja takie uroczystości! Wygląda to niesamowicie uroczo, jak te kilkuletnie maluchy ubierają się w te poważne stroje, jednocześnie wciąż – jak to dzieci – wygłupiając się i rozrabiając. Potem większość rodzin zaprasza też znajomych, by wspólnie świętować to wielkie wydarzenie. No a potem zaczyna się to, na co większość uczniów czeka, czyli wakacje! Trwają one aż do połowy września. 

Zobacz także
Wasze komentarze