relaks kawa kot mężczyzna

Fot. pixabay

Blue Monday, a może The Best Monday? 

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Czy to dzisiaj przypada Blue Monday określany jako najbardziej depresyjny dzień roku? Nic nam na ten temat nie wiadomo, a jeśli jednak odczuwasz pogorszenie nastroju albo czujesz, że smutek i zniechęcenie czekają tuż za rogiem, to podpowiadamy, jak radzić sobie z takim nastrojem.   

Nowy rok, dawni my… 

Postanawiasz, że od nowego roku wszystko zmieni się. Będziesz dobrze się odżywiać, rzucisz palenie, a za to wprowadzisz do planu regularną aktywność fizyczną… Jednak, choć na początku wszystko szło dobrze, to szybko pojawiły się pierwsze przeszkody, a potem kolejne… i z noworocznych postanowień nici. Głowa do góry! Dzisiaj możesz zacząć od nowa. Ale uwaga, może warto kolejne zmiany wprowadzać po spokojnym zastanowieniu się i przełożeniu sił na zamiary? Małymi krokami do celu. 

Głucho, ciemno i… 

Od dawna wiadomo, że pogoda ma wpływ na samopoczucie człowieka. W styczniu nadal szybko robi się ciemno i brakuje słońca, które napędza do działania. Jednak mamy dobrą wiadomość  dzień wydłuża się już od 22 grudnia. Jeszcze chwila cierpliwości i już lada moment promienie słoneczne na dłużej zagoszczą na naszej półkuli i będzie tyle słońca w całym mieście. Czekamy.  

herbata zachód słońca

Fot. pixabay

Pieniądze to nie wszystko… 

Cliff Arnall, twórca teorii dotyczącej Blue Monday, podkreślał, że właśnie w trzecim tygodniu stycznia szczególnie brakuje nam pieniędzy w portfelu. Do wypłaty jeszcze trochę, a święta, zwłaszcza prezenty, nadwyrężyły nasz domowy budżet. Choć czas nie wróci, to możesz przeanalizować swoje wydatki, by jeszcze lepiej gospodarować pieniędzmi. Następne święta coraz bliżej.  

>>> Dopada Cię jesienna depresja? Odmów tę modlitwę!

To, co było już nie wróci… 

Uświadamiasz sobie, że od świąt Bożego Narodzenia minął już prawie miesiąc. Kiedy to zleciało? W ogóle, życie tak szybko ucieka, a Ty mimo tego masz wrażenie, że jesteś cały czas w tym samym miejscu i wciąż zastanawiasz się, jak ruszyć z życiowego skrzyżowania. Kiedyś było tak pięknie, a teraz? Może warto wrócić do początku? Przypomnij sobie, co sprawia Ci radość, jakie są Twoje marzenia. Nie innych, ale właśnie Twoje. Zastanów się nad swoją życiową misją.  

Papież Franciszek zachęca do naśladowania Maryi, która zawierzyła się Bogu, a dzięki temu znalazła szczęście.  

Pan i jego misja nie są międzyczasem w naszym życiu. Maryja poczuła, że ma misję. Rozmiłowała się i to zdecydowało o wszystkim. Poczujcie, że macie misję i zakochajcie się, a Pan zadecyduje o reszcie” – mówił Ojciec Święty w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży. 

kawa książka odpoczynek

Fot. pixabay

Czas odpocząć 

Święta Bożego Narodzenia już dawno za nami, a wir pracy i obowiązków nabiera coraz szybszego tempa. W pewnym momencie czujesz, że masz już wszystkiego dość i ogarnia Cię frustracja. Stop. Każdemu przydaje się odpoczynek. Bóg też siódmego dnia odpoczął. Relaks  pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale również na ducha – po odpoczynku łatwiej rozwiązywać problemy i mierzyć się z wyzwaniami. Chcesz sprawdzić? 

Czy to na pewno Blue Monday? 

Jeśli czujesz, że Blue Monday dotyczy Ciebie… tw tej sytuacji jest z Tobą Bóg. Gdy dochodzimy do ściany, to właśnie ten moment może stać się punktem zwrotnym, bo wtedy bliżej nam do rozpoczęcia szczerego dialogu z Bogiem. A On chce z nami rozmawiać i wskazywać nam drogę.  

A może dzisiejszy dzień stanie się najlepszym dniem w Twoim życiu? 

Zamień Blue Monday na The Best Monday! 

>>> Dziś Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień w roku

Zobacz także
Wasze komentarze