fot. pixabay

Bp Kamiński: ten, kto prawdziwie spotkał Chrystusa, staje się świadkiem Dobrej Nowiny

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ten, kto prawdziwie spotkał Chrystusa, staje się świadkiem Dobrej Nowiny – powiedział bp Romuald Kamiński w czasie Pasterki. W Wigilię Narodzenia Pańskiego przewodniczył on uroczystej Eucharystii w parafii św. Patryka na stołecznym Gocławiu. Zapowiedział, że istniejąc tam wspólnota będzie w diecezji warszawsko-praskiej miejscem szczególnej troski duszpasterskiej wobec małżeństw i rodzin.

W homilii bp Kamiński podkreślił, że tajemnica Wcielenia Syna Bożego była wyrazem miłości Boga do człowieka. – Po upadku pierwszych rodziców w Bożych zamiarach przygotowywany był misternie utkany plan odzyskania utraconego przez grzech dziecka. Przykładem tego są księgi zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu – mówił kaznodzieja.

Zwrócił uwagę, że wszechmocny Bóg wchodzi w ten pełen złości, zazdrości i nienawiści świat w postaci małego, bezbronnego dziecka. – To była jedyna droga by nie zrazić człowieka ale pociągnąć go delikatnością i miłością – powiedział biskup warszawsko-praski.

Wskazując na przykład mędrców i pasterzy podkreślił, że Dobra Nowina musi być głoszona. – Otrzymawszy tę niezwykłą łaskę – poznania Jezusa Chrystusa- wracają oni do swojej rzeczywistości głosząc. Stąd potrzeba także nam dziś zauroczyć się tajemnicą Wcielenia Syna Bożego, by później iść i przemieniać otaczający świat, budując – jak mówił kard. Wyszyński – Królestwo Niebieskie. To jest nasze powołanie – podkreślił bp Kamiński.

Zwracając uwagę, że Chrystus wszedł w ten świat poprzez rodzinę bp Kamiński zaapelował również o modlitwę w intencji dobrych powołań do małżeństwa oraz tych, którzy już kroczą tą drogą życia by towarzyszyło im Boże błogosławieństwo. Poprosił również by parafia św. Patryka, której proboszczem jest ks. Marek Kruszewski, były diecezjalny duszpasterz rodzin stała się w Kościele lokalnym miejscem szczególnej troski o małżeństwa.

Oktawę świąt Narodzenia Pańskiego zakończy przypadająca 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

Zobacz także
Wasze komentarze