fot. unsplash

Co zrobić, by kapłani chcieli pracować w puszczy?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Nie we wszystkich amazońskich diecezjach brakuje powołań. W Marabà w Brazylii, dzięki dobrej pracy duszpasterstwa powołaniowego, w seminarium jest wielu kleryków, również spośród ludności tubylczej.
 

Zdaniem tamtejszego biskupa podstawowym wyzwaniem jest dziś formacja przyszłych kapłanów. Tak, aby chcieli pracować wśród swego ludu i zapewnili mu posługę sakramentalną.

fot. CLAUDIO PERI, PAP/EPA.

>>> Misjonarz z Amazonii: brakuje kapłanów. Ludzie czekają rok na Eucharystię [ROZMOWA]

– Na Synodzie dla Amazonii powinno się więcej mówić o formacji przyszłych kapłanów, aby nie byli daleko do swoich wspólnot, lecz by do nich powrócili, by pracowali wśród ludzi ubogich i prostych, wśród ludów, z których sami pochodzą. Nie mogą ich porzucać, muszą żyć wśród nich i tam dawać świadectwo Ewangelii, świadectwo kapłańskiego życia – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Corbellini.

Domena Publiczna

Chodzi o to, by kapłani kochali nie tylko Chrystusa, ale i lud Boży, który został im powierzony. Musimy się tym zająć. Inaczej formacja w seminariach będzie tylko intelektualna, a nie duszpasterska. Potrzebujemy bowiem więcej prawdziwych pasterzy pośród naszego ludu.

Zobacz także
Wasze komentarze