Dawid Kubacki wykonuje znak krzyża. fot. youtube.com

Dlaczego Dawid Kubacki żegna się przed każdym skokiem?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dawid Kubacki imponuje formą i świetnym przygotowaniem do sezonu. Sportowiec w wielkim stylu wygrał 68. Turniej Czterech Skoczni i obecnie jest najlepiej punktującym Polakiem w klasyfikacji generalnej. Sam przyznaje, że siłę i motywację do osiągania takich wyników daje mu wiara. 

Uwadze mediów nie uszedł gest krzyża, który Kubacki wykonuje przed każdym skokiem. Skoczek nie zaprzecza swemu przywiązaniu do wartości chrześcijańskich. Często uczestniczy w eucharystii i regularnie się modli. W rozmowie z portalem Onet Sport przyznał, że nie wstydzi się wiary, a wykonywanie znaku krzyża przed skokiem jest dla niego bardzo istotne.

>>> Tata Dawida Kubackiego: cieszę się, że syn realizuje swoje marzenia

– Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję – powiedział skoczek w rozmowie z portalem.

Dawid Kubacki jest przekonany, że ten prosty gest, który jest publicznym wyznaniem wiary pomaga mu być lepszym. Zawodnik zwraca uwagę, że znak krzyża jest dla niego wsparciem. Mówi, że dzięki temu czuje Bożą Opatrzność. Z kolei to poczucie pozwala mu na odpowiedni dystans i osiągnięcie spokoju, co jest dla sportowców bardzo ważną cechą. 

>>> Czy znak krzyża nam spowszedniał?   

Na krytykę swojego zachowania skoczek odpowiada stanowczo: – Identyfikuję się z tym i nie jest to dla mnie wstydliwy temat. Nie uważam, żebym musiał się ograniczać albo tłumaczyć, dlaczego to robię.

Zobacz także
Wasze komentarze