lublin katedra Matka Boża Częstochowska

Fot. wikipedia

Ekwador: wierni modlą się przed ikoną MB Częstochowskiej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Obrońcy życia z Ekwadoru są przerażeni możliwością wprowadzenia przez Zgromadzenie Narodowe pełnej legalizacji aborcji oraz wolnego dostępu do marihuany. Dzisiaj w stolicy Ekwadoru, Quito odbędzie się modlitwa obrońców życia i rodziny przed gmachem Parlamentu z udziałem wędrującej „Od Oceanu do Oceanu” ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

>>> MB Częstochowska w Panamie 

To już drugie czytanie i jest duże prawdopodobieństwo, że w czasie najbliższego posiedzenia we wtorek lub w środę zostanie to zatwierdzone, ponieważ obrońcom życia brakuje ok. 20 głosów wśród 137 parlamentarzystów. Ikona będzie umieszczona w namiocie na placu przed parlamentem, który już został ustawiony. Wiozą ją obrońcy życia z Guayaquil, gdzie ostatnio wędrowała.

fot. unsplash

W Ekwadorze trwa pełna mobilizacja wielu ludzi z całego kraju, którzy przyjadą do stolicy, aby protestować. Można się spodziewać olbrzymich tłumów. Władzę jednak mają komuniści, którzy nie liczą się z głosem społeczeństwa, a naciski zewnętrzne na ten katolicki, ale bardzo biedny kraj, są olbrzymie. To już będzie drugie czytanie, więc decyzja może zostać podjęta bardzo szybko.

>>> MB Częstochowska i uzdrowienia 

Informacja od Polaków w Ekwadorze

– Prosimy o szczególną modlitwę i post w tej intencji, zwłaszcza dzisiaj i jutro. Pełni wiary w pomoc Matki Bożej Częstochowskiej, Ekwadorczycy biorą Ją ze sobą przed gmach Zgromadzenia Narodowego i ufają w Jej wstawiennictwo oraz duchową pomoc płynącą z Polski – piszą Ewa i Lech Kowalewscy (międzynarodowi koordynatorzy pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu”) oraz ks. Leon Juchniewicz – kustosz ikony częstochowskiej na terenie Ekwadoru). 

>>> Cuda dzieją się po cichu 

Zobacz także
Wasze komentarze