fot. CHRISTIAN BRUNA, PAP/EPA.

Formuła 1, GP Austrii: Kubica na ostatniej pozycji

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Sensacyjne zwycięstwo w Grad Prix Austrii odniósł Max Verstappen, tym samym przełamując dominację Mercedesa! Holender trzy okrążenia przed końcem wyprzedził prowadzącego przez cały wyścig Charlesa Leclerca. Robert Kubica zajął ostatnią pozycję z ogromną stratą do reszty stawki.

Max Verstappen startował z drugiej pozycji, ale tuż po starcie spadł na siódmą lokatę. Mimo tego zdołał wrócić do gry i trzy okrążenia przed końcem wyprzedził Charlesa Leclerca z Ferrari, który był na prowadzeniu przez cały wyścig. Cwilę po przejechaniu przez metę sędziowie wydali komunikat, że sytuacja, w której Verstappen wyprzedził kierowcę Ferrari, jest przez nich analizowana.

Zdjęcie: samochód Kubicy, fot. VALDRIN XHEMAJ, PAP/EPA.

Po raz pierwszy w tym sezonie przełamana została dominacja Mercedesa, którego kierowcy zajęli odpowiednio trzecią (Valtteri Bottas) i piątą (Lewis Hamilton) pozycję. Na czwartym miejscu uplasował się Sebastian Vettel. Robert Kubica nie był w stanie nawiązać rywalizacji z żadnym z kierowców i został zdublowany niemal przez wszystkich kierowców. Mimo niepowodzenia jeśli chodzi o czas – Kubica został wybrany „kierowcą dnia”. To prawdopodobnie efekt mobilizacji polskich kibiców.

Zobacz także
Wasze komentarze