fot. PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch wygrał konkurs w Engelbergu [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Drugie miejsce w Szwajcarii zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Na ósmej pozycji uplasował się Piotr Żyła.

Austriak Stefan Kraft, fot. EPA/ALEXANDRA WEY


To już 34. w karierze pucharowe zwycięstwo Stocha. Drugiego na podium wyprzedził o 1,7 pkt. Dawid Kubacki był 22., Stefan Hula 25. Po pierwszej serii udział w konkursie zakończyli 34. Maciej Kot, i 39. Klemens Murańka.

Kamil Stoch, fot. EPA/URS FLUEELER


Kamil Stoch nie miał sobie równych podczas dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. To jego pierwszy triumf w tym sezonie. Do zawodów w Engelbergu awansowało sześciu Polaków, odpadł jedynie Jakub Wolny, który zajął dopiero 59. miejsce w kwalifikacjach.


Kamil Stoch powoli goni Adama Małysza, jeśli chodzi o ranking zawodników, którzy najwięcej razy wygrywali konkursu Pucharu Świata. W tej rywalizacji najlepszy jest Gregor Schlierenzauer (53 wygrane konkursy PŚ), drugi – Matti Nykaenen (46), trzeci Adam Małysz (39), czwarty Janne Ahonen (36) i piąty Kamil Stoch (34 wygranych konkursów PŚ na jego koncie).

fot. Grzegorz Momot, PAP

Zobacz także
Wasze komentarze