Kędzierzyn-Koźle: pożar w zakładach chemicznych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Gęste kłęby czarnego dymu widoczne są z kilku kilometrów. Strażacy gaszą pożar, który wybuchł na terenie tamtejszych zakładów chemicznych – informuje RMF FM.

Dwadzieścia jednostek straży pożarnej uczestniczy w akcji gaszenia pożaru na terenie zakładów azotowych ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Jak powiedział PAP oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, nie ma zagrożenia dla ludzi i instalacji zakładowych. Według wstępnych ustaleń, w sobotę po godzinie 18-tej na terenie zakładów azotowych w Kędzierzynie-Koźlu doszło do zaprószenia ognia, od którego zajęła się wysuszona trawa.

Płomienie dotarły do otwartego zbiornika, w którym znajdowały się resztki substancji ropopochodnych. „Ten zbiornik to pewnego rodzaju wanna. Substancje, które się w niej zgromadziły zajęły się od płonącej trawy dając kłęby gęstego, czarnego dymu. Na miejsce skierowano dwadzieścia jednostek straży, w tym wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratownictwa chemicznego.

Z terenu zagrożonego odsunięto cysterny. Poza robiącym duże wrażenie zadymieniem, nie ma zagrożenia dla instalacji, pracowników czy mieszkańców okolicznych miejscowości. Sytuacja jest opanowana” – powiedział PAP oficer dyżurny KW PSP w Opolu.

Zobacz także
Wasze komentarze