Fot. pixabay

Kolumbia: w Bogocie rozpoczęto racjonowanie wody dla 9 mln mieszkańców

W Bogocie i okolicach rozpoczęto w czwartek racjonowanie wody dla około 9 mln mieszkańców. Decyzja władz stolicy Kolumbii związana jest z suszą, fenomenem pogodowym El Nino i w efekcie rekordowo niskim poziomem wody w okolicznych rzekach i jeziorach.

Sytuacja jest krytyczna, szczególnie w jeziorach zaporowych Chuza i San Rafael, tworzących system Chingaza, z którego Bogota czerpie dwie trzecie wody pitnej. Obecnie wypełnienie tych zbiorników spadło do około 17 procent.

Stacja CNN zwraca uwagę, że niedobory wody zdarzają się w niektórych miastach Ameryki Łacińskiej, ale po raz pierwszy w najnowszej historii racjonowanie musiano wprowadzić w Bogocie.

>>> Woda życia – nie tylko w chrześcijaństwie [MISYJNE DROGI]

„Nie zmarnujmy w tym okresie ani kropli wody (…) to nam pomoże w szybszym zniesieniu lub ograniczeniu restrykcji” – powiedział w tym tygodniu na konferencji prasowej burmistrz Bogoty Carlos Galan.

Bogotę i 11 okolicznych miejscowości podzielono na dziewięć stref. Dostawy bieżącej wody będą wstrzymywane kolejno w poszczególnych strefach na 24 godziny, począwszy od czwartku.

Burmistrz kolumbijskiej stolicy zaapelował do mieszkańców o zmianę przyzwyczajeń i oszczędzanie wody. Wśród zaleceń jest ograniczenie czasu korzystania z prysznica do maksymalnie pięciu minut, zakręcanie kranu podczas golenia i zbieranie wody deszczowej.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze