Kraków: wydawnictwa katolickie na 20. Międzynarodowych Targach Książki

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od 27 do 30 października w Krakowie odbywają się 20. Międzynarodowe Targi Książki. Pośród wydawnictw znajdą się też te katolickie. W Salonie Wydawców Religijnych spotkają się m.in. ks. Michał Heller i Peter Seewald.

Targi mają za zadanie promocję czytelnictwa oraz zaprezentowanie nowych pozycji na rynku wydawniczym. W ich trakcie wystawcy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych oraz akcesoriów czytelniczych. Wystawcami są wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia, dystrybutorzy, drukarnie i producenci papieru. W ubiegłym roku było ich ponad 700, i to z 27 krajów. Do tego dochodzi drugie tyle autorów z Polski i zagranicy. Na targach spotkało się wtedy prawie 70 tysięcy czytelników.

Salon Wydawców Religijnych ma w swojej ofercie nie tylko dzieła z zakresu teologii czy filozofii, ale również pedagogiki, psychologii, historii czy podręczniki i pogramy multimedialne. Na wielu stoiskach będzie można spotkać autorów książek. Z czytelnikami spotkają się m.in. o. Leon Knabit OSB, ks. Michał Olszewski SCJ, Piotr Zworski, ks. prof. Michał Heller, Wojciech Cejrowski, ks. Grzegorz Strzelczyk i prof. Jerzy Vetulani. Gościem specjalnym będzie autor książki „Benedykt XVI – ostatnie rozmowy”, Peter Seewald.

Lista spotkań organizowanych przy okazji targów jest długa. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z Krzysztofem Gosztyłą, aktorem czytającym książki „Judasz” i „Adwokat”, organizowanym przez Wydawnictwo WAM „Jezuici kontra dominikanie, czyli kto jest bardziej papieski” czy „Przesłanie księdza Jana Kaczkowskiego” tego samego wydawnictwa.

Hasłem 20. Międzynarodowych Targów Książki jest „Żeby czytać, trzeba być otwartym”. Jest ono zaczerpnięte z twórczości Etgara Kereta pochodzącego z Izraela. Kraj ten jest tegorocznym gościem honorowym jesiennych targów.

Miejsce targów to Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Znajduje się przy ul. Galicyjskiej 9. Wejście kosztuje 8 zł (6 zł dla uczniów i studentów). Stoiska dostępne są w godzinach 10.00–17.00 w czwartek i niedzielę oraz 10.00–19.00 w piątek i sobotę.

Zobacz także
Wasze komentarze