Kulturalny Bilet Wolontariusza – zachęta do wolontariatu 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Darmowe bilety na spektakle teatralne, koncerty i wystawy będą zachętą do działalności w ramach wolontariatu podczas akcji Kulturalny Bilet Wolontariusza. Potrwa ona od 3 do 12 grudnia. 

Wydarzenie ma na celu rozwój wolontariatu i zachętę do służby tego typu. Organizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na5 grudnia. Dzień ten ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ, by uhonorować tych, którzy poświęcają swój czas na pomoc innym. 

Aby mieć pełny dostęp do wydarzenia, należy zarejestrować się na stronie www.wolontariatwkulturze.pl. Do pierwszej edycji dołączyły 64 instytucje z 12 miast Polski. Wśród dwóch tysięcy propozycji znajdziemy zwiedzanie pałacu w Wilanowie z przewodnikiem, Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego czy wystawy dzieł Andy’ego Warhola w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. 

Od 5 do 7 grudnia w Warszawie odbywać się będzie ogólnopolska konferencja pt. „Wolontariat w Kulturze”. Będzie to spotkanie ekspertów i praktyków, którzy zajmą się wizerunkiem wolontariatu w kulturze. Otwarciu konferencji 5 grudnia będzie towarzyszyć wystawa prac Ryszarda Kajzera. Część panelowa potrwa od 6 do 7 grudnia w salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. 

Akcja Kulturalny Bilet Wolontariusza organizowana jest przez Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Fundację Kronenberga przy Citi Banku Handlowym. Inicjatywę objęła patronatem Polska Agencja Prasowa. 

Zobacz także
Wasze komentarze