Franciszek i jego kuzynka Ana Rosa Sivori, fot. EPA/CIRO FUSCO

Kuzynka papieża powitała go na lotnisku w Bangkoku [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Argentyńska kuzynka papieża Franciszka, zakonnica Ana Rosa Sivori była wśród osób, które pierwsze powitały go na lotnisku w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Ceremonia odbyła się w środę w południe miejscowego czasu (o 6:30 czasu polskiego).

Salezjanka i misjonarka będzie tłumaczką papieża w czasie jego wizyty. Kuzynka papieża przebywa w Tajlandii na misji już od ponad 50 lat, jest tam wicedyrektorką katolickiej szkoły. Mówi doskonale w miejscowym języku, a także po włosku. Papieża i jego kuzynkę łączą dziadkowie – bracia.

>>> Franciszek jest już w Tajlandii! Początek pielgrzymki

fot. EPA/CIRO FUSCO

Nadzwyczajni tłumacze

To pierwszy raz, gdy bliska krewna papieża jest jego tłumaczką w czasie zagranicznej pielgrzymki. Dlatego obecność siostry Sivori na lotnisku w Bangkoku wywołała ogromne zainteresowanie ze strony dziennikarzy podróżujących z papieżem. Kuzyni przywitali się bardzo serdecznie, następnie orszak samochodów z papieżem, jego tłumaczką i współpracownikami odjechał w kierunku nuncjatury apostolskiej, gdzie zatrzyma się on przez cały czas pobytu w Tajlandii, czyli do soboty.


Przed nuncjaturą Franciszka powitała grupa seminarzystów i młodych zakonnic oraz młodzieży. Przed papieżem wystąpiła na dziedzińcu grupa w tradycyjnych tajskich strojach. W samolocie lecącym z Rzymu do Bangkoku papież mówił dziennikarzom, że będzie miał w czasie swej wizyty w Tajlandii, a następnie w Japonii, nadzwyczajnych tłumaczy. W Japonii rolę tę będzie pełnił argentyński jezuita, którego ksiądz Jorge Bergoglio jako prowincjał zakonu w swojej ojczyźnie wysłał na misję do tego kraju.

 

Galeria (7 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze