Zdjęcie: abp Jędraszewski, metropolita krakowski, fot. Jacek Bednarczyk, PAP

Metropolita krakowski o dymisji biskupa: przyczyna jest tajemnicą

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

To nie jest łatwe doświadczenie. Tym bardziej, że ksiądz biskup nominat Franciszek cieszył się ogromnym szacunkiem powszechnym i naraz doszło do decyzji, w której on prosi Ojca Świętego, żeby go jednak zwolnił z przyjęcia święceń biskupich. Przy całym zaskoczeniu tą sytuacją i niewątpliwie związanym z tym cierpieniem odczuwanym przez wszystkich, jest także poczucie wspólnoty Kościoła, która się modli, która wzajemnie się wspiera i która stara się zrozumieć, że musiały zaistnieć poważne powody, że do takiej decyzji doszło – mówi arcybiskup Marek Jędraszewski.

– Pojawiły się też spekulacje, że rezygnacja biskupa-nominata ks. Franciszka Ślusarczyka, kustosza łagiewnickiego sanktuarium, została wymuszona przez lobby homoseksualne w krakowskim kościele – powiedziała dziennikarka. – Bardzo łatwo rzucić na kogoś cień – odpowiedział arcybiskup. – Wyobraźnia zła bywa czasami przeogromna. Ktoś staje się ofiarą i nie jest się w stanie wybronić tym bardziej, że wszyscy wiedzą, że te sprawy są objęte tajemnicą w najwyższej randze tajemnicy i po prostu tak jest – dodał abp Marek Jędraszewski.

Zdjęcie: ks. Ślusarczyk, fot archidiecezja Krakowska/Diecezja.pl

Na pytanie dziennikarki Radia Kraków, czy dowiemy się co było przyczyną rezygnacji, arcybiskup Marek Jędraszewski powtórzył, że to tajemnica. Konsekracja drugiego biskupa nominata – ks.prof. Janusza Mastalskiego – odbędzie się 5 stycznia w Katedrze na Wawelu. Biskup Mastalski udzielił ostatnio wywiadu naszemu portalowi.

Zobacz także
Wasze komentarze