Fot. pixabay.com

Hongkong: chrześcijanie apelują o dialog

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Wzywamy do natychmiastowego wycofania prawa dotyczącego ekstradycji mieszkańców Hongkongu do Chin kontynentalnych, o zaprzestanie prowokacji i przemocy oraz o utworzenie komisji, która zajęłaby się wyjaśnieniem spraw związanych ze starciami policji z manifestantami. To apel lokalnego Kościoła katolickiego podpisany przez kard. Johna Tonga oraz Radę chrześcijan Hongkongu i jej przewodniczącego Erica So Shing-yit.

W opublikowanym tekście jego sygnatariusze przypominają, że masowe protesty przerodziły się w starcia policji z manifestantami, a sytuacja jest napięta i wciąż się pogarsza. Wezwali członków tamtejszych partii, aby wspólnie zaangażowali się w walkę o praworządność. „Nie ważne jest, jaką ktoś reprezentuje partię, najważniejsze jest życie człowieka, które trzeba szanować. Wzywamy więc wszystkie strony do dialogu, aby jak najszybciej znaleźć dobre rozwiązanie tej sytuacji” – czytamy w apelu.

Dziś ulicami Hongkongu przeszła kolejna masowa demonstracja obrońców demokracji. Natomiast na najbliższą sobotę 27 lipca, zapowiedziano co najmniej trzy marsze protestacyjne. Policja już ostrzegła, że mogą być one zablokowane, a ich uczestnicy aresztowani. W minionym miesiącu, 9 i 16 czerwca, odbyły się dwie ogromne manifestacje, których uczestnicy domagali się zniesienia prawa o ekstradycji oraz tego, by ich marsze były określane jako pokojowe protesty,  a nie jako działania buntownicze.

Zobacz także
Wasze komentarze