Fukushima katastrofa

Fot. wikipedia

Japonia: katolicy chcą, by papież odwiedził okolice elektrowni Fukushimia 1

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Japońscy Katolicy mają nadzieję, że papież Franciszek w czasie planowanej na listopad wizyty odwiedzi okolice elektrowni atomowej Fukushimia 1 – piesze we wczorajszym wydaniu dziennik „The Japan Times”.

Jedna z cytowanych osób, Keiko Ishikawa, praktykująca i zaangażowana katoliczka, która codziennie uczestniczy we Mszy św., wyraziła nadzieję, że papież poprze silny w tym kraju Ruch na rzecz Odrzucenia Broni Atomowej. W czasie swojej wizyty Franciszek będzie się modlił w Hiroshimie i Nagasaki za 220 tys. ofiar wybuchu atomowego w tych miastach w 1945 r.

Jak zaznacza gazeta, papież znany jest z swoich pacyfistycznych poglądów. W styczniu 2018 r. poprosił o wydrukowanie i rozpowszechnienie zdjęcia z Nagasaki z 1945 roku pt. „Owoc wojny” przestawiające chłopczyka niosącego swojego zmarłego brata – ofiarę wybuchu atomowego.

Inna cytowana osoba, siostra zakonna Yuko Honma, ma nadzieję, że papież odwiedzi też tereny dotknięte katastrofą w elektrowni atomowej we Fukushima w 2011 r. i pocieszy mieszkających tam ludzi. „Dużo cierpieliśmy w Fukushimie w związku z awarią reaktora atomowego. Władze próbują odbudować ten region, ale okolice wokół elektrowni Fuskushima 1 ciągle nie nadają się do zamieszkania ze względu na wysoki poziom napromieniowania” – powiedziała siostra Honma.

Zobacz także
Wasze komentarze