Ksiądz głosił Ewangelię rapując. Został zawieszony [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Kenii zawieszono w wykonywaniu posługi księdza z diecezji Homa Bay na zachodzie kraju, który głosił Ewangelię w rytmie rapu – poinformowały w niedzielę władze Kościoła katolickiego w tym kraju.

45-letni ksiądz Paul Ogalo z parafii Św. Moniki w Rapogi został w tym miesiącu zawieszony na rok w posłudze kapłańskiej, aby miał „czas na refleksję” nad swoim sposobem sprawowania posługi kapłańskiej podczas mszy. „To prawda, że Kościół zastosował środki dyscyplinarne wobec księdza Ogalo: rap nie jest właściwy jako sposób i forma wygłaszania kazań” – wyjaśnił.

fot: twitter.com/MySMTV

Ksiądz Ogalo wygłaszał swe kazania w rytmie rapu z mikrofonem w dłoni, zazwyczaj nie w sutannie, lecz ubrany w krótkie spodenki i w „pirackiej” chustce na głowie, aby – jak tłumaczy – „lepiej dotrzeć do młodzieży i chronić ją przed zepsuciem tego świata i przed narkotykami”.

Jak pisze lokalny dziennik „Daily Nation”, w parafii księdza Paula Ogalo, w której posługiwał kapłan-raper, trwa obecnie wśród młodzieży gorąca dyskusja nad metodami pracy księdza. Violet Menya, jedna z liderek wspólnoty, bardzo docenia pracę ks. Ogalo. „Cieszy nas to, że jego styl głoszenia zbliżył do kościoła wielu młodych. Pomagał wielu uzależnionym, którzy porzucili nałogi, a zaczęli zajmować się rodziną i pracą na roli”.

„Ludzie mogą myśleć o rzeczach z perspektywy społecznej – o zrzeszaniu ludzi, dawaniu im radości. Ale można o tym myśleć także z duchowego punktu widzenia: czy takie działania promują ważne wartości, czy też dają negatywny przekaz” – komentuje decyzję ks. Kochiel z diecezjalnego trybunału.

Zobacz także
Wasze komentarze