bp Jerzy Mazur, fot. YouTube

Misyjny Instytut Laikatu wznawia działalność 

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od września wznowiona zostanie działalność Misyjnego Instytutu Laikatu – poinformował bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Instytut został utworzony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji już w 1987 roku, ale z czasem jego działalność została zawieszona. Instytut będzie przygotowywał misjonarzy świeckich do posługi misyjnej. Formacja odbywać się będzie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w cyklu dwuletnim. „Od dłuższego czasu czynimy starania, aby więcej świeckich misjonarzy i misjonarek mogło realizować swoje powołanie w krajach misyjnych” – powiedział bp Mazur. Oprócz nauki języków obcych i zajęć z misjologii, słuchacze będą mieli możliwość pogłębiania swego charyzmatu misyjnego świeckich. Dyrektorem Misyjnego Instytutu Laikatu, który rozpocznie swą działalność we wrześniu, został ks. kan. Jan Fecko.

Podczas zebrania bp Mazur mówił też m.in. o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, który odbędzie się w październiku przyszłego roku. Jego obchody papież Franciszek zapowiedział z okazji 100. rocznicy ogłoszenia Listu Apostolskiego „Maximum Illud” Benedykta XV. Ma być to szczególna okazja do modlitwy za misje i przebudzenia misyjnego w Kościele. Na całym świecie posługuje obecnie 2031 polskich misjonarzy.

Zobacz także
Wasze komentarze