EPA/LI KE

Papież zapewnił chińskich katolików o swej modlitwie i solidarności całego Kościoła

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po odmówieniu modlitwy „Regina Coeli” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież Franciszek przypomniał o obchodzonym 24 maja w całym Kościele dniu modlitwy za katolików chińskich. Zapewnił ich o swej pamięci i solidarności całego Kościoła powszechnego.

Drodzy bracia i siostry,

Zjednoczmy się duchowo z katolikami w Chinach, którzy dziś ze szczególną pobożnością obchodzą święto Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych i Patronki Chin, czczonej w sanktuarium Szeszan w Szanghaju. Powierzmy przewodnictwu i ochronie naszej Niebieskiej Matki pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w tym wielkim kraju, aby trwając mocni w wierze i niezłomni w jedności braterskiej, byli radosnymi świadkami, krzewiąc miłość braterską i będąc dobrymi obywatelami.

>>>Chiny: kapłan „oficjalny” ubolewa nad milczeniem świata nt. krzyży zrzucanych z kościołów

Drodzy bracia i siostry katolicy w Chinach, pragnę was zapewnić, że Kościół powszechny, którego jesteście integralną częścią, podziela wasze nadzieje i wspiera was w trudnych doświadczeniach życia Towarzyszy on wam z modlitwą o nowe zesłanie Ducha Świętego, aby mogły w was zajaśnieć światło i piękno Ewangelii, moc Boga dla zbawienia każdego, kto wierzy. Wyrażając po raz kolejny wam wszystkim moją wielką i szczerą miłość, udzielam wam szczególnego błogosławieństwa i niech Matka Boża zawsze was strzeże.

Zobacz także
Wasze komentarze