fot. unsplash.com

Wietnam: prośba o wsparcie Watykanu dla Kościoła

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Papieski przedstawiciel w Wietnamie abp Marek Zalewski złożył trzydniową wizytę w diecezji Long Xuyên. 28 listopada spotkał się tam z wiceprzewodniczącym Komitetu Ludowego (rządu) południowowietnamskiej prowincji An Giang.

Wiceprzewodniczący Le Van Nung zasugerował, aby „Watykan zapewnił większe wsparcie Kościołowi katolickiemu w Wietnamie i w diecezji Long Xuyên”.

Przedstawiciel władz wyraził przekonanie o dalszym rozwoju „relacji między rządem Wietnamu, Watykanem i Kościołem katolickim w Wietnamie” i poprosił abp. Zalewskiego o ich umacnianie. Potwierdził „spójną politykę partii (komunistycznej) i państwa” w ogóle, a szczególnie w prowincji An Giang, gdy chodzi o „poszanowanie i zapewnienie prawa do wolności religijnej wszystkim mieszkańcom i równości wszystkich religii”. Docenił też „aktywny wkład katolików w sprawę budowania narodu”.

>>> O. Malejko: wietnamscy katolicy czują się w Polsce dobrze

Według Le Vana Nunga, w An Giang jest 1,8 mln ludzi wierzących, należących do 11 religii uznawanych przez państwo. Religie te, jak podkreślił, bardzo przyczyniły się do rozwoju prowincji.

Ze swej strony abp Zalewski zauważył, że „dynamiczne życie katolików w Wietnamie i w An Giang świadczy o polityce poszanowania wolności wyznania i wolności religijnej” w tym kraju. Zapewnił, że zrobi wszystko, by wspierać więzi między Watykanem i Wietnamem oraz pomagać wspólnocie katolickiej, by mogła żyć w spokoju i wnosić swój wkład w rozwój narodu.

>>>Watykan i Wietnam chcą jak najszybciej nawiązać pełne stosunki dyplomatyczne

Abp Zalewski na co dzień mieszka w Singapurze jako nuncjusz apostolski w tym kraju. Jest także nierezydującym przedstawicielem papieskim w Wietnamie.

Zobacz także
Wasze komentarze