Fot. PAP/EPA.

Młodzi więźniowie podarują Franciszkowi drewniany pastorał

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Młodzi więźniowie z zakładu karnego Pacora, który odwiedzi papież Franciszek podczas pobytu w Panamie przygotowują podarunek dla Ojca Świętego. Podarują mu wykonany z drewna pastorał.

Drewniany pastorał składa się z czterech części, z których każda ma długość 18 cali. Symbolika rzeźby, umieszczonej w górnej części nawiązuje do przemiany, jaka dokonuje się w życiu młodych ludzi za sprawą wiary. Przedstawia ona logo łańcuch, rozerwany przez krzyż, a także logo tegorocznego spotkania młodych.

Pastorał przygotowuje czworo młodych osadzonych z zakładu Pacora, w wieku od 17 do 25 lat. Tę placówkę odwiedzi papież Franciszek w piątek 25 stycznia. Spotka się tam z młodymi przestępcami i będzie przewodniczył liturgii pokutnej.

W tradycji ŚDM piątek jest dniem najbardziej refleksyjnym. Tego dnia papież Franciszek będzie też przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej, a przed południem młodzi pielgrzymi, w ramach katechez w grupach językowych, będą mogli wziąć udział w liturgii pokutnej i skorzystać z Sakramentu Pojednania.

Wydarzenia Centralne 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia.

Zobacz także
Wasze komentarze