fot. unsplash

Modlitwa w intencji małżeństwa

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pomoc na Serio – to wspólna inicjatywa Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin i ruchu Tak na Serio, polegająca na modlitwie różańcowej w intencji konkretnego małżeństwa przez dziewięć kolejnych dni.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysław Drąg w informacji przesłanej PAP podkreślił, że jest to jedna z form odpowiedzi na problemy przeżywane przez wiele małżeństw. Mając świadomość, że wiele osób cierpi w swoich rodzinach z powodu różnych trudności, osoby zrzeszone w ruchu Tak na Serio oraz Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin podjęli inicjatywę modlitewną, którą postanowili wesprzeć małżeństwa na drodze ich powołania.

fot. taknaserio.com

„Chcieliśmy, aby doświadczyli radości miłości przeżywanej w rodzinach” – oświadczył duchowny, zwracając uwagę, że Kościół jest wspólnotą, a zatem „człowiek, nigdy nie jest sam ze swoim cierpieniem”. Inicjator i krajowy koordynator „Tak na Serio” salwatorianin ks. Maciej Dalibor zwrócił uwagę, że w inicjatywie nie chodzi tylko o modlitwę za małżeństwa w kryzysie. „Mówimy o modlitwie szerzej, bo ona może dotyczyć dziękczynienia, prośby, przebłagania. Bardzo piękne było dla mnie, gdy zgłosili się do nas narzeczeni z prośbą o modlitwę o dobre przygotowanie się do sakramentu małżeństwa” – powiedział salwatorianin. Zwrócił uwagę, że prośba o modlitwę za małżeństwa jest zadecydowanie bardziej osobista niż zwykła prośba o modlitwę, która jest czymś spotykanym w środowiskach osób wierzących. „Tam prośba dotyka pewnej tajemnicy” – powiedział ks. Dalibor.

>>> Bp Wiesław Śmigiel: mamy plagę rozwodów. Małżeństwo jest traktowane jak umowa, którą można rozwiązać

fot. unsplash

W inicjatywę mogą włączać się zarówno osoby samotne, siostry, bracia zakonni, kapłani, jak i małżeństwa. Aby zgłosić swoją gotowość do modlitwy bądź małżeństwo, które potrzebuje modlitwy, należy wejść na stronę https://taknaserio.com/aktualnosci/pomoc/zglos-sie-zglos-malzenstwo/ Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin współpracuje z diecezjalnymi wydziałami duszpasterstwa rodzin, służąc im informacją. Pomaga osobom i instytucjom zaangażowanym w troskę o rodziny, troszczy się o wydawanie podstawowych publikacji z zakresu papieskiego nauczania o małżeństwie, rodzinie i wychowaniu, z teologii, pedagogiki i psychologii małżeństwa i rodziny oraz naturalnego planowania rodziny.

Zobacz też >>> Wspaniałe małżeństwo z 60-letnim stażem zdradza swój przepis na miłość [WIDEO]

Zobacz także
Wasze komentarze