Fot. Facebook

Nikaragua: profanacja Hostii, żołnierze niszczą kościoły

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trwające w Nikaragui manifestacje przeciwko prezydentowi Danielowi Ortedze pochłonęły już ponad 300 ofiar. Zdaniem ekspertów to zorganizowana akcja przeciwko Kościołowi, która ma na celu utrzymanie władzy przez Ortegę, który rządzi tym krajem od 2007 roku. 

Ksiądz Radosław Rafał opublikował niedawno na Facebooku fotografie przedstawiającą profanację Najświętszego Sakramentu w jednym z kościołów. Jak napisał:

Informacja z Nikaragui. Żołnierze rozpoczęli niszczenie kościołów, rzucając na ziemię Hostie konsekrowane, okradając je i niszcząc. Nuncjusz Apostolski w tym kraju poprosił, aby te informacje przekazać wszystkim swoim znajomym. Proszę – udostępniajcie to. I módlmy się za Kościół w Nikaragui.

Informacja z Nikaragui. Żołnierze rozpoczęli niszczenie kościołów, rzucając na ziemię Hostie konsekrowane, okradając je…

Opublikowany przez Radek Rafał Wtorek, 24 lipca 2018

Jak donosi amerykańska gazeta „Wall Street Journal”, powołując się na słowa miejscowych księży, w ostatnich dniach protestów co najmniej 10 kościołów zostało „zaatakowanych, ograbionych lub sprofanowanych, głównie przez sprzymierzone z rządem grupy paramilitarne”.

Zobacz także
Wasze komentarze