fot. usplash

Od 17 lipca kolejny etap luzowania epidemicznych obostrzeń

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W piątek 17 lipca zaczyna się kolejny etap odmrażania imprez masowych (związany z pandemią koronawirusa). Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania dystansu społecznego.

W przypadku kin, teatrów, sal koncertowych, klubów muzycznych, hal widowiskowo-sportowych, amfiteatrów i muszli koncertowych zasady te polegają na udostępnieniu do 50% liczby miejsc na sali oraz na obowiązkowym zakrywaniu nosa i ust przez uczestników wydarzenia.

fot. EPA/SASCHA STEINBACH


Jeśli chodzi o imprezy plenerowe, od piątku 17 lipca należy zapewniać co najmniej 5 metrów kwadratowych na osobę, wyznaczyć znakami poziomymi miejsca dla publiczności uwzględniające zachowanie dystansu oraz wyraźnie oddzielić i oznaczyć teren dla widowni, aby uniemożliwić publiczności mieszanie się np. ze spacerowiczami. Uczestnicy imprez plenerowych muszą zachowywać 2-metrową odległość od siebie, zakrywać nosy i usta, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy: osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osoby towarzyszącej osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Przeczytaj też >>> IV etap odmrażania gospodarki: jest data otwarcia kin, teatrów, siłowni, basenów…

Zobacz także
Wasze komentarze