epa05806404 Pakistani investigators collect evidence at the scene of suicide bomb blasts after three suicide bomb attackers targeted a court complex in Tangi area of Charsadda, Pakistan, 21 Febraury 2017. According to media reports, three suicide bombers has targeted a court complex in Charsadda, where six people were killed and 20 others were wounded. EPA/ARSHAD ARBAB ATTENTION EDITORS: PICTURE CONTAINS GRAPHIC CONTENT Dostawca: PAP/EPA.

Pakistan: pięć osób zginęło w wybuchu bomby w Lahaurze

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej pięć osób zginęło, a 21 zostało rannych w czwartek w wyniku wybuchu bomby w ekskluzywnej dzielnicy miasta Lahaur w stanie Pendżab na wschodzie Pakistanu – poinformowały miejscowe władze, na które powołuje się agencja Reutera.

Pakistańska telewizja Geo News podała najpierw, że eksplodował generator. Ale pendżabska policja na miejscu zdarzenia poinformowała, że po ocenie rozmiaru zniszczeń najpewniej doszło do wybuchu bomby.

Associated Press informuje, że wybuch miał miejsce w ekskluzywnej restauracji. Cytowany przez agencję AP przedstawiciel władz powiedział, że nie jest jasne, co spowodowało eksplozję.

Siły bezpieczeństwa natychmiast odgrodziły miejsce wybuchu.

Kilka godzin później do silnego wybuchu doszło również w innej ekskluzywnej dzielnicy Lahauru. Nie ma jednak informacji o ofiarach.

Pakistańskie siły bezpieczeństwa są w stanie pogotowia po serii zamachów samobójczych, do których doszło w Pakistanie w ostatnich tygodniach i w których śmierć poniosło co najmniej 130 osób, a kilkaset zostało rannych. W najkrwawszym z nich, na suficką świątynię w mieście Sehwan na południowym wschodzie kraju, zginęło 90 osób.

Fot. PAP/EPA/ARSHAD ARBAB

Zobacz także
Wasze komentarze