Fot. caritas.pl

Poznań: 24 grudnia Wigilia Caritas dla 1,4 tys. osób. Pod jednym dachem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

1,4 tys. miejsc zostanie w tym roku przygotowanych dla potrzebujących, uczestników Wigilii Caritas na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Corocznie 24 grudnia do posiłku wigilijnego w jednej z targowych hal siadają samotni, chorzy, ubodzy i bezdomni.

Zastępca dyrektora Caritas Poznań, ks. Łukasz Łukasik, poinformował, że Wigilia Caritas to dla wielu jej uczestników jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny. Cały czas zbierane są pieniądze na jej organizację.

– W przygotowaniach do Wigilii Caritas na różnych etapach prac zaangażowanych jest tysiąc wolontariuszy z 13 wielkopolskich szkół oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritasu. W przygotowaniu wigilijnych potraw pomogą również cztery zgromadzenia zakonne – powiedział ks. Łukasik.

>>> Bp Szlachetka: w ubogich można spotkać oblicze samego Chrystusa

Dodał, że w tym roku w zabezpieczeniu wydarzenia pomogą stacjonujący w Poznaniu żołnierze z armii amerykańskiej.

Krzysztof Świderski, PAP

Uczestnicy wigilijnego spotkania będą mieli okazję podzielić się opłatkiem, porozmawiać z innymi i przy dźwiękach kolęd zjeść przygotowany posiłek. Każdy dostanie również paczkę z produktami żywnościowymi.

Przygotowanych zostanie m.in. 400 kg karpia, 450 litrów barszczu, pół tony kapusty i pół tony ziemniaków. Nie zabraknie również ciast upieczonych przez członków parafialnych zespołów Caritas.

Początki Wigilii Caritas sięgają 2003 r. Wówczas albertynki wraz z jednym z liceów zorganizowały spotkanie dla osób, które na co dzień korzystały z jadłodajni Caritas prowadzonej przez siostry. Od 2009 r. spotkanie wigilijne odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dzięki temu może w nim wziąć udział większa liczba potrzebujących.

Ks. Łukasz Łukasik przyznał, że organizacja spotkania jest dużym wyzwaniem finansowym. Na stronie Caritas Poznań trwa zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla uczestników i na koszty logistyczne. 

Zobacz także
Wasze komentarze