fot. PAP/Jakub Kamiński

Poznań: Boże Ciało przez miasto przejdzie procesja eucharystyczna

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

11 czerwca, w Boże Ciało, przez stolicę Wielkopolski przejdzie centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania. Tego dnia będą się mogły odbyć procesje także w poznańskich parafiach, ale tylko na terenie kościelnym.

Poznańska kuria poinformowała, że „wobec nowych rozporządzeń władz państwowych i sanitarnych” tradycyjne centralne procesje eucharystyczne odbędą się w Poznaniu w uroczystość Bożego Ciała i w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Centralna procesja eucharystyczna wyruszy w czwartek z kościoła Bożego Ciała po mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami Poznania na Ostrów Tumski. 19 czerwca w Poznaniu odbędzie się procesja związana z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

>>> Uroczystości Bożego Ciała w tym roku w Polsce w innej formie 

Kuria podała, że w parafiach w stolicy Wielkopolski, ze względów organizacyjnych, procesje eucharystyczne w dzień Bożego Ciała odbędą się – jak każdego roku – w godzinach popołudniowych, ale tylko na terenie kościelnym z możliwością zbudowania czterech ołtarzy.

„Poza Poznaniem istnieje możliwość zorganizowania procesji poza terenem kościelnym po uprzednim uzyskaniu zgody i zabezpieczenia odpowiednich służb, w tym policji, straży miejskiej oraz zarządcy dróg” – podano.

Procesje w Boże Ciało będą się mogły odbyć także w archidiecezji gnieźnieńskiej. Prymas Polski abp Wojciech Polak zdecydował, że można je organizować „przy zachowaniu innych przepisów państwowych”. Podkreślił przy tym, że ich uczestnicy, z wyjątkiem sprawujących kult, powinni mieć założone maseczki.

Zobacz także
Wasze komentarze