pexels

Poznań: ruszyła aplikacja mobilna Caritas

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchomiła aplikację umożliwiającą wsparcie potrzebujących, działalność placówek Caritas i pomoc zagraniczną.

– Z telefonu korzysta prawie każdy, dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie go do pomocy osobom potrzebującym. Aplikacja Caritas jest dobrym przykładem wykorzystania otaczającej nas technologii i ułatwieniem dla osób, które wspierają działania Caritas – powiedział ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W aplikacji znalazły się dane kontaktowe placówek, dzięki czemu można wskazać zainteresowanym osobom miejsca, w których uzyskają potrzebną pomoc, np. świetlicę socjoterapeutyczną, jadłodajnię czy noclegownię dla bezdomnych. – Możemy przenieść się bezpośrednio do nawigacji lub dzięki geolokalizacji wyszukać punkty znajdujące się najbliżej nas – mówi Paweł Pomin z poznańskiej Caritas.

Podkreśla, że aplikacja stanie się też pomocna dla darczyńców. – Przygotowaliśmy panel ułatwiający darczyńcom wsparcie konkretnych akcji i działań Caritas. Znajdziemy tu szczegółowy opis potrzeb oraz dokładną kwotę potrzebną na dany cel – tłumaczy Pomin.

Aplikacja ułatwi kontakt z osobami wspierającymi potrzebujących. – Już niedługo użytkownicy aplikacji będą widzieli efekty ich wsparcia dzięki komunikatom o rezultatach pomocy, wyświetlanym na ich telefonach – dodaje.

Odpowiedzialnymi za stworzenie aplikacji jest Indico Plus, firma, która opracowała pierwszą polską aplikację mobilną dla wiernych „Drogowskaz”. Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce uruchomiła ją w listopadzie 2017 r.

– Jesteśmy zespołem programistów, który postanowił tworzyć projekty z misją. Tak powstała aplikacja „Drogowskaz”, wskazująca drogę do konkretnego kościoła, zawierająca m.in. informacje o Mszach czy godzinach spowiedzi. Aplikacja mobilna Caritas to projekt, który pomoże Caritas diecezjalnym w codziennym niesieniu pomocy – zauważa Tomasz Kalinowski, prezes Zarządu Indico Plus.

Aplikację Caritas można pobrać bezpłatnie na telefony z systemem Android i iOS http://bit.ly/CaritasAndroid lub http://bit.ly/CaritasiOS. Aplikacja mobilna dostępna jest także w diecezjach: łódzkiej, gnieźnieńskiej, gdańskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskiej, siedleckiej i przemyskiej.

Zobacz także
Wasze komentarze