Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
„Nie odwołała żadnego wcześniej zaplanowanego spotkania. Więcej, dołożyła sobie kolejne. Nobel jej nie zblokował, nie przeraził, właściwie dodał jeszcze więcej energii” – czytamy na łamach najnowszego wydania „Newsweeka”. O noblistce tygodnik rozmawia z jej przyjaciółmi, sąsiadami, znajomymi z pracy. „W Szczecinie na spotkaniu z Kidawą-Błońską było 200 osób. Na spotkania Jaśkowiaka, który jeździ po kraju z ludźmi Schetyny, przychodzi 30-40 osób – mówi mi jeden z szefów regionów PO. Prezydenckie prawybory stały się elementem walki o przywództwo w Platformie. Czy debata coś zmieni?” – zastanawia się Renata Grochal.
Wprost
W najnowszym numerze „Wprost” komentarz do ogłoszenia startu Szymona Hołowni w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. „Zarabiał jako telewizyjny celebryta, obnosi się ze swoja religijnością, wydaje szlachetne książki, udziela się charytatywnie. Oto Szymon Hołownia. Czy byłby dobrym prezydentem?” – zastanawiają się nad tym Magdalena Środa i Jan Wróbel. Przeczytamy również o tym, co abp Wojciech Polak mówi o Europejskim Spotkaniu Młodych we Wrocławiu. „Podczas tych spotkań różnorodność jest wartością” – przyznaje prymas Polski.
Do Rzeczy
„W oczach świata papież Franciszek jest papieżem lewicowym. Przyznam, że nie lubię takich politycznych klasyfikacji w Kościele. Często rozdzielają one i przeciwstawiają sobie sprawy, które w nauczaniu i życiu katolickim są połączone, a jedynie reprezentują inne akcenty tej samej nauki. Co jednak zrobić, kiedy dowiadujemy się, że papież wyraża swoją sympatię wobec komunistów? Czy na poglądy papieża, wpływ większy, niż myślimy, miała młodzieńcza przyjaźń z komunistką?” – zastanawia się Tomasz Rowiński w artykule „Wszystkie ideologie Franciszka”, który przeczytamy w najnowszym wydaniu „Do Rzeczy”.
Polityka
„Po błyskotliwym wystąpieniu w debacie nad exposé premiera Mateusza Morawieckiego zrobiło się o nim głośno jak nigdy dotąd. Jedni widzą w Adrianie Zandbergu kandydata na lidera opozycji, który kiedyś pogoni Kaczyńskiego. Choć nie brak po stronie opozycyjnej i takich, którzy przestrzegają przed Zandbergiem i jego lewicowym projektem. Dla obu grup stał się jednak istotnym punktem odniesienia. Jak wynika z ostatnich sondaży, lewicowi wyborcy widzą go w roli kandydata na prezydenta” – czytamy w najnowszej „Polityce”.
Sieci
Z Jackiem Sasinem, wicepremierem i ministrem aktywów państwowych, rozmawia w tygodniku „Sieci” Edyta Hołdyńska. „Nie jest moją intencją masowa wymiana szefów spółek skarbu państwa. Wiem, że była budowana w mediach narracja, że stanę na czele resortu, którego głównym zadaniem będzie wymiana prezesów. Żadnej rewolucji personalnej nie przewiduję. Nie wykluczam jednak, że zmiany w najważniejszych spółkach nastąpią” – wyjaśnia Jacek Sasin.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |