fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” znajdziemy rozmowę z prof. Jadwigą Staniszkis, która twierdzi, że obecna władza na wielu obszarach łamie konstytucję, a także niszczy polską gospodarkę, instytucje oraz tkankę społeczną. Ponadto przeczytamy rozmowę z Anne Applebaum o wizycie prezydenta USA w Warszawie. – Trump mówił bardzo dużo o polskiej historii. Ale ani słowem nie wspomniał o tym, co było po upadku komunizmu. Tak jakby Polska nie miała w tym okresie żadnych osiągnięć – zauważa Anne Applebaum.
Wprost
O tym, że premier Beata Szydło znowu podpadła prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, piszą Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek. – Gdy przyszła na pl. Krasińskich w Warszawie, tłum głośno i entuzjastycznie skandował „Be-a-ta”. A gdy na plac wszedł Jarosław Kaczyński, to okrzyków było jakby mniej – piszą autorki „Wprost”. Ponadto Jacek Pochłopień komentuje przemówienie prezydenta USA. – 6 lipca zobaczyliśmy Polskę dumną, bohaterską, ze wspaniałą przeszłością, słuchaliśmy poruszającego wystąpienia prezydenta supermocarstwa. Czy zobaczymy jeszcze, jak kilkaset metrów dalej Polak staje naprzeciwko Polaka? – zastanawia się autor.
Do Rzeczy
– Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk, ruszając w protestach przeciw czczeniu ofiar katastrofy, pokazują, że nadal nie rozumieją, dlaczego ludzie odrzucili III RP – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Syndrom wymuszonego męczeństwa”. Znajdziemy również komentarz do najważniejszego wydarzenia ubiegłego tygodnia, czyli do wizyty Donalda Trumpa w Polsce. – Donald Trump wezwał Zachód do obrony wartości i jako przykład wskazał Polskę – pisze Marcin Makowski w artykule „Konserwatywna rewolucja”.
Polityka
– Z sondażu przeprowadzonego dla „Polityki” wynika, że Polacy mają pogląd, kto dziś należy do elity, ale niemal nikt nie uważa, że sam się do niej zalicza. Być może nagonka na elity, jaką urządziła dzisiejsza władza, zbiera powoli swoje żniwo – o tym, kto należy do elity w Polsce pisze Mariusz Janicki. Przeczytamy również o biznesie, który kwitnie w naszym kraju, czyli o chirurgii estetycznej. – Polacy coraz częściej poprawiają sobie wygląd igłą i skalpelem – zauważają Alicja Karasińska i Aleksandra Żelazińska w tekście „Piękna robota”.
wSieci
– To historyczna chwila, to punkt zwrotny. Przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wygłoszone w Warszawie 6 lipca 2017 r. będą znały także nasze dzieci i wnuki – twierdzi Michał Karnowski. Czy rzeczywiście taki patetyczny ton jest uzasadniony? Na razie chyba nic na to nie wskazuje, ale na obiektywną ocenę trzeba będzie oczywiście poczekać. Znajdziemy również rozmowy z szefem naszej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim oraz szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztofem Szczerskim.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze