fot. Juan di Nella, unsplash.com

10 słynnych muzeów świata. Możesz zwiedzić je za darmo, nie wychodząc z domu! [ZOBACZ JAK]

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jesteś wielbicielem Rembrandta? A może zawsze podziwiałeś kunszt wykonania starożytnych mumii? Dzieła, które przykuwają uwagę całego świata znajdują się w słynnych muzeach. Żeby obejrzeć ich ekspozycje na żywo, często trzeba poświęcić wiele godzin na stanie w kolejkach. Należy też liczyć się ze sporym wydatkiem na bilety. Jest jednak sposób by tego uniknąć i zobaczyć to wszystko… bez wychodzenia z domu. 

Technologie, którymi posługujemy się w codziennym życiu dają nam coraz więcej możliwości. Wśród nich są te, pozwalające na „przeniesienie się” w zupełnie inną część świata za pomocą zdjęć lub obrazu wideo. Korzysta z nich coraz więcej instytucji kultury, chcących udostępnić posiadane zbiory jak największej ilości odwiedzających. Ponieważ nie zawsze możliwe są realne odwiedziny w placówce, niektóre muzea udostępniły swoje ekspozycje on-line. Możesz więc wybrać się do muzeum, zobaczyć na własne oczy słynne eksponaty i… wcale nie wstawać z fotela.
Znajdziesz tu listę  10 słynnych muzeów, które można odwiedzić wirtualnie.

>>> Muzeum… porażki

British Museum, Londyn

Muzeum historii świata w Londynie posiada niesamowicie bogate zbiory. Znajdziesz w nim tysiące eksponatów-wytworów ludzkiej kultury z przestrzeni tysięcy lat, odnajdywanych niemal na wszystkich kontynentach. Wirtualna wycieczka do stolicy Zjednoczonego Królestwa może wciągnąć cię na wiele godzin!

Wybierz się do Londynu, klikając TUTAJ

Wystawa w Muzeum Brytyjskim w Londynie. fot. unsplash.com

Narodowa Galeria Sztuki, Waszyngton

To jedno z najsłynniejszych amerykańskich muzeów sztuki. Dla zwiedzających online przygotowało dwie wystawy.Zachwycą zwłaszcza panie, które interesują się modą. Przygotowana przez muzeum galeria odzieży jest imponująca!

Odwiedź z nami Waszyngton >>> TUTAJ

Muzeum Guggenheima, Nowy Jork

Impresjonizm, postimpresjonizm czy sztuka współczesna? Gratką dla wszystkich, których interesują te nurty będzie właśnie to nowojorskie muzeum: ciekawe nie tylko pod względem zbiorów, ale też własnej architektury…

Wycieczka do Nowego Jorku >>> TUTAJ

>>> McJezus, czyli granice sztuki

Muzeum Orsay, Paryż

Potężny zbiór dzieł artystów tworzących w ciągu dwóch ostatnich wieków można oglądać w Paryżu. Nie musisz jednak jechać do Francji. Już teraz zachwyć się obrazami Moneta, Cézanna, Gauguina i wielu innych!

Zapraszamy do Paryża >>> TUTAJ

Muzeum Pergamońskie, Berlin

Jest jednym z największych muzeów Niemiec, a jednocześnie należy do najpopularniejszych na Starym Kontynencie.  Muzeum Pergamońskie posiada w swoich zbiorach mnóstwo starożytnych eksponatów, łącznie z Bramą Isztar z Babilonu i Wielkim Ołtarzem Zeusa. Zachwycają w nim misternie przygotowane mumie egipskie i wynalazki epoki starożytnej.

Wybierz się do Berlina >>> TUTAJ

fot. unsplash.com

Rijksmuseum, Amsterdam

Dzieła takich artystów jak Vermeer i Rembrandt odkryjesz w Amsterdamie. Dzięki wirtualnej wycieczce po tym muzeum możesz przenieść się w czasy wielkich malarzy i przyjrzeć ich twórczości.

Odwiedź Amsterdam >>> TUTAJ

Muzeum Van Gogha, Amsterdam

Kolejne amsterdamskie muzeum na naszej liście. Powinien odwiedzić je każdy wielbiciel tego malarza. Imponująca kolekcja obejmująca ponad 200 obrazów, 500 rysunków i ponad 750 prywatnych listów wciągnie cię w świat Van Gogha na długo!

Muzeum Van Gogha >>> TUTAJ

Muzeum J. Paula Getty’ego, Los Angeles

Amerykańskie muzeum oferujące… europejskie dzieła sztuki? Pochodzące nawet z VIII wieku unikatowe eksponaty zobaczysz tylko w Los Angeles. Teraz możesz przenieść się tam w ciągu chwili!

Los Angeles odwiedzisz >>> TUTAJ

Galeria Uffizi, Florencja

W tej znanej na całym świecie galerii galerii znajduje się kolekcja sztuki jednej z najsłynniejszych włoskich rodzin –  Medyceuszy. Kunszt wykonanania galerii i jej zbiory zapierają dech w piersiach

Wybierz się do Florencji >>> TUTAJ

Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku

Zbudowane w niemal 60 lat temu oku muzeum skupia się na ukazaniu archeologii i historii Meksyku. 23 sale wystawowe poświęcone są nieocenionemu dziedzictwu cywilizacji Majów.

Muzeum w Meksyku >>> TUTAJ 

Zobacz także
Wasze komentarze