cathopic

5 cech prawdziwej relacji z Matką Bożą

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Im bliżej jesteśmy Maryi, tym bliżej jesteśmy Boga. Bowiem, jak mawiał św. Ludwik Grignion de Montfort – „Gdy Ją wielbisz, chwalisz, lub Jej coś ofiarujesz, to wielbisz, kochasz, czcisz Boga i dajesz Bogu przez Maryję i w Maryi”. Warto więc zadbać o jak najlepszą relację z Matką Bożą. Oto 5 istotnych cech tej wyjątkowej więzi, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę.

Od kiedy św. Jan Apostoł zabrał Maryję do swojego domu z polecenia Jezusa, każdy chrześcijanin może przyjąć Ją do swojego serca, czyniąc Duchową Matką. Jak zresztą budowanie jakiejkolwiek relacji, nie jest to zadanie łatwe. Nietrudno ulec tutaj powierzchownemu podejściu i zmęczeniu, co zdecydowanie zmniejszy szanse na pełniejsze połączenie się z Jezusem właśnie poprzez Maryję.

Św. Ludwik Grignion de Montfort dostrzegł kilka kluczowych cech prawdziwego oddania się Matce Bożej.

1. Jest wewnętrzne

Prawdziwa relacja z Maryją naprawdę dotyka naszego wnętrza – pochodzi prosto z serca i ducha. Wynika z szacunku i poczucia wielkości, a także ogromnej miłości jaką darzymy Matkę Bożą.

2. Jest delikatne

Oparte przede wszystkim na zaufaniu do Maryi – dokładnie takim jakim dziecko darzy swoją ziemską matkę. Właśnie ta pewność w relacji sprawia, że zarówno ciało jak i dusza potrafią złączyć się z Nią z prostotą i prawdziwym uczuciem. Potrafi także, szczególnie w trudnych chwilach, właśnie u niej znaleźć schronienie.

>>> Obrączka Matki Bożej odnaleziona? Mistyczka potwierdza 

maryja

fot. cathopic

3. Jest święte

Prawdziwa, pełna relacja z Maryją jest święta – prowadzi do odrzucenia grzechu i naśladowania Matki Bożej w jej pokorze, żywej wierze i niczym nieskrępowanej miłości.

4. Jest stałe

Stała więź z Matką Bożą umacnia duszę w dobrym i pomaga wytrwać w duchowych ćwiczeniach. Osoba, która utrzymuje bliską relację z Maryją nie jest zmienna, drażliwa, skrupulatna ani nieśmiała. Oczywiście nie oznacza to, że nie upada. Kiedy tak się jednak stanie, podnosi się, ponownie wyciągając rękę do swojej dobrej Matki.

>>> Abp Hoser: Maryja jest ratunkiem dla zagubionej ludzkości 

5. Jest bezinteresowne

Inspiruje do tego, by nie zwracać uwagi wyłącznie na siebie, tylko cały czas szukać Boga, także w świętej matce Jezusa. Osoba blisko związana z Matką Bożą nie czci jej dla doczesnego szczęścia, z powodu jakiegoś komfortu, który daje mu ta relacja, ale dlatego że to Ona na to zasługuje i czerpie z Maryi nadzieję.

Zobacz także
Wasze komentarze