zamach na Jana Pawła II

fot. kadr z materiału Rome Reports in English (YouTube)

Zamach na Jana Pawła II połączył niebo z ziemią

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Hiszpańskojęzyczna katolicka agencja prasowa ACI Prensa, z siedzibą w Peru, przypomina we wtorek o przypadającej w środę 39. rocznicy zamachu na Jana Pawła II. Twierdzi, że to dramatyczne wydarzenie „połączyło niebo z ziemią” za sprawą cudownego sposobu, w jaki pochodzący z Polski papież uniknął śmierci.

Agencja odnotowuje, że właśnie dzięki rzymskiemu zamachowi z 13 maja 1981 r. wzrosło znaczenie sanktuarium maryjnego w portugalskiej Fatimie. Wskazuje, że św. Jan Paweł II wiązał dzień Matki Bożej Fatimskiej, w którym doszło do tragicznego zdarzenia, ze swoim cudownym ocaleniem, a rok po ataku osobiście podziękował przed figurką Matki Bożej w Fatimie za wstawiennictwo w uniknięciu śmierci z rąk tureckiego terrorysty Mehmeta Alego Agcy. Odnotowuje, że papież do Fatimy wracał jeszcze dwukrotnie, a ostatnim aktem dokonanym przez Jana Pawła II w tym sanktuarium było ogłoszenie 13 maja 2000 r. błogosławionymi dwójki małych uczestników objawień fatimskich, Hiacynty i Franciszka Marto.

jan paweł ii z mehmetem ali agcą

fot. kadr z materiału Rome Reports in English (YouTube)

>>> Za co Jan Paweł II dziękował agentom SB 

Agencja przypomina, że innymi konsekwencjami zamachu z 1981 r. było publiczne wybaczenie przez papieża swojemu napastnikowi, a także zawierzenie w 1984 r. w Rzymie opiece Matki Bożej wszystkich narodów i państw świata, w tym Rosji. Odnotowuje, że wydarzenie to było wypełnieniem życzenia Maryi z objawień w Fatimie.

Zobacz także
Wasze komentarze