fot. Solne Uwielbienie, YouTube

Zdalna „Litania do Matki Boga i Ludzi”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Muzycy Solnego Uwielbienia nagrali wyjątkową – zdalną – „Litanię do Matki Boga i Ludzi”. Choć mieszkają w różnych miastach, co roku spotykali się wiosną na próbach do koncertu Solne Uwielbienie, który od 2014 r. odbywa się w Wieliczce.

Tej wiosny, artyści tworzący wydarzenie, postanowili nagrać wyjątkową – zdalną – wersję „Litanii do Matki Boga i Ludzi”.

Zamiast mikrofonu – słuchawki z telefonu

„Litania do Matki Boga i Ludzi” wybrzmiała po raz pierwszy na koncercie Solne Uwielbienie w 2015 r. Teraz na YouTube pojawiła się jej wersja w nowej aranżacji. Artyści nagrali ją w zaciszu swoich domów, m.in. w Wieliczce, Krakowie, Warszawie, Katowicach i Nysie. Wokaliści, zamiast profesjonalnych mikrofonów, skorzystali z dostępnego na co dzień sprzętu – słuchawek do smartfonów. Na scenie Solnego Uwielbienia zazwyczaj występowało kilkudziesięciu artystów. Na nagraniu pojawia się ich reprezentacja.

Zobacz też >>> Litania Loretańska na wiele głosów [WIDEO] 

Na drogach nam nadzieją świeć

– Co roku spotykaliśmy się z chórem i instrumentalistami na wspólnych próbach i razem z kilkutysięcznym tłumem przeżywaliśmy wyjątkowy dzień Bożego Ciała na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. Tej rok jest inny, dlatego miesiąc przed planowanym jeszcze niedawno koncertem Solne Uwielbienie 2020 postanowiliśmy opublikować w sieci nagranie, które ma ponownie nas połączyć i dodać otuchy wszystkim, którzy je zobaczą. Reakcje widzów utwierdziły nas w przekonaniu, że był to świetny pomysł –  mówi Anna Dziedzic-Kurek, dyrygentka chóru Solnego Uwielbienia i pomysłodawczyni nagrania.

Mix i mastering wykonał Łukasz Giergiel, kierownik muzyczny Solnego Uwielbienia.

Zobacz też >>> Litania do Królowej blokowisk, „bo tu mieszka dziś Maryja” [WIDEO]

Zobacz także
Wasze komentarze