fot. unsplash

Gdański jarmark wśród najlepszych w Europie [NAGRANIE]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W głosowaniu na najpiękniejszy jarmark świąteczny w Europie Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy zajął trzecie miejsce. Jako jedyny z Polski był nominowany w konkursie „European Best Christmas Market 2020”.

Internauci zdecydowali, że tytuł „European Best Christmas Market 2020” zdobył jarmark w Budapeszcie, na który dostał 39 448 głosów. Zaraz za nim na podium znalazł się jarmark z Wiednia ze 31 811 głosami. Trzeci w Europie jest Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, który pierwszy raz brał udział w konkursie. Na gdańską imprezę oddano 30 178 głosów. W sumie oddanych zostało ponad 280 tys. głosów internatów ze 116 krajów.


Głosowanie w Internecie trwało do wtorku. Do rywalizacji o tytuł najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie stanęło 20 miast, m.in.: Bratysława, Bruksela, Nowy Sad, Lipsk, Praga, Wiedeń, Wilno, Budapeszt. W poprzedniej edycji konkursu najwięcej głosów w głosowaniu otrzymały świąteczne rynki w Strasburgu, Zagrzebiu i Tallinie.

>>> Weinachtsmarkt – jarmark bożonarodzeniowy 

Świąteczny jarmark we Frankfurcie nad Menem, fot. EPA/ARMANDO BABANI

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy będzie działał do 1 stycznia. Na Targu Węglowym wystawionych jest ponad 50 stoisk gastronomicznych i ponad 40 – z rzemiosłem i ozdobami świątecznymi.

Zobacz także
Wasze komentarze