fot. Pexels

Małżeństwo – to może się udać! 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Warsztaty, potańcówki, sesje fotograficzne, pokazy filmowe – między innymi takie atrakcje czekają na uczestników IV Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa, który rozpocznie się 7 lutego. 

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to kampania społeczna, która ma na celu motywowanie ludzi do promowania małżeństwa jako wartości społecznej, ukazywanie potrzeby ciągłego rozwoju małżonków, a także propagowanie inicjatyw wspierających rozwój relacji. Zainicjowana została w 1997 r. w Wielkiej Brytanii przez Richarda Kane. Tydzień Małżeństwa odbywa się obecnie w ponad 20 krajach, w dniach 7–14 lutego. W Polsce obchodzony jest od 2015 r. 

Anna Bialik, koordynatorka polskiej edycji Tygodnia Małżeństwa, wyjaśnia w rozmowie z PAP, że wybrana data nie jest przypadkowa. – Co roku wokół Walentynek jest sporo hałasu, zresztą bardzo fajnego. My chcemy podkreślić, że Walentynki to dopiero początek. Prawdziwa praca nad związkiem zaczyna się po Walentynkach, w często żmudnej i szarej codzienności. Chcemy ludziom przypomnieć, że stan zakochania mija, ale to nie oznacza końca miłości –podkreśla.

W ramach projektu małżonkowie i narzeczeni skorzystać mogą z psychoterapii indywidualnej oraz małżeńskiej, mediacji czy poradnictwa małżeńskiego. Mogą również wziąć udział w szkoleniach i warsztatach, których zadaniem jest zachęcenie do pogłębiania relacji. 

Na uczestników tegorocznej edycji wydarzenia czeka wiele atrakcji. W szczególności zadowoleni powinni być mieszkańcy Trójmiasta, Jastarni, Elbląga, Olsztyna, Wejherowa, Chodzieży, Kuźnicy, Rumii, Białegostoku, Wrocławia, Warszawy i Zielonej Góry, ponieważ właśnie te miasta biorą udział w projekcie. Zaplanowano wiele wydarzeń formacyjnych – adoracje, wspólne Msze święte z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich czy dyskusje. Jednak organizatorzy wyznaczyli także czas na zabawę. Warsztaty taneczne, sesje fotograficzne, wspólne treningi na siłowni, pokazy filmowe, warsztaty kosmetyczne, potańcówki, gry planszowe, a także wiele innych ciekawych zajęć. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie internetowej www.tydzienmalzenstwa.pl. 

– To ma być czas na cieszenie się małżeństwem, pokazanie, jak można wspólnie fajnie spędzać czas. Akcja nie jest przeciwko nikomu. Chcemy pokazać: są wśród nas dobre, udane małżeństwa, pokażmy wszystkim, że to się da zrobić – podkreśla Anna Bialik. 

Zobacz także
Wasze komentarze