Nowa stara Arka 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

 

Znów stara „Arka Noego” – chciałoby się rzec po wysłuchaniu piosenek z najnowszej płyty dziecięcego zespołu, który bawi i zachęca do modlitwy od 17 lat. Skład zespołu się zmienia, ponieważ jego członkowie „wyrastają” z Arki, a na ich miejsce przychodzą nowi. Tym razem na płycie słyszymy głosy kolejnego pokolenia, a zaangażowanie i czystość dziecięcych głosików wciąż takie same.  

Na płycie zamieszczono również wersje instrumentalne, przy których można samodzielnie śpiewać nowo poznane piosenki. Na tym właśnie zasadza się siła Arki Noego – jest to muzyka dla każdego dziecka, która przy okazji każdemu dorosłemu jest w stanie przekazać główne prawdy wiary i wydarzenia z historii zbawienia: 

„Gdzie jest ciało? Zmartwychwstało! 

Ale heca! Pusty grób!” 

Tematy nowych piosenek są jak najbardziej poważne, choć podane w sposób przystępny dla dziecka. Na przykład walka z pokusą jest przedstawiona jako mecz między dziećmi a diabłem. Mecz jest oczywiście wygrany, a diabła można pokonać. Z kolei burza na Jeziorze Galilejskim dotyka dzieci, które siedzą w łodzi i śpiewają jak najlepsi shantymani: „Ahoj, przetrwamy huragany!”. Coś, co górnolotnie nazywamy nadzieją na życie wieczne, wyśpiewane zostało tak:  

„A kiedy przyjdzie na mnie czas,  

spojrzę na ziemię jeszcze raz  

i polecimy razem 

w końcu razem 

w stronę gwiazd”. 

W tym roku dzieci otrzymały naprawdę piękny prezent na Dzień Dziecka. 

Arka Noego
Wyjątkowy osioł
Małe Studio 2017

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze