Fot. pyrkon.pl

Święto miłośników fantastyki 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapewne w 2000 r., u początków skromnego konwentu fantastycznego w jednej z poznańskich podstawówek nikt nie przypuszczał, że Pyrkon nie tylko przeniesie się na tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, ani tym bardziej, że o prawo do jego relacjonowania będą zabiegać duże międzynarodowe stacje telewizyjne, takie jak Fox czy Cartoon Network. A jednak dziś jest to jedna z największych imprez tego rodzaju w Europie. W 2016 r. festiwal odwiedziło ponad 40 000 osób.  

Tegoroczny Festiwal Fantastyki Pyrkon podzielony jest na kilka stref, a każda z nich proponuje ciekawy program. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z fantastyką, powinny pojawić się na imprezach z bloku dla początkujących. Z kolei gracze komputerowi znajdą ciekawe zajęcia w bloku elektronicznym. Będzie można zapoznać się z nowościami, pograć w gry sportowe, a także powrócić do kultowych gier z lat dziewięćdziesiątych.   

Blok filmowo-serialowy to przede wszystkim ciekawe postaci i inscenizacje z najważniejszych filmów fantastycznych. Będzie można porozmawiać o ulubionych filmach i serialach, a także zapoznać się z zapowiedziami i nowościami.  

Fot. crises_crs, flickr.com

Uczestnicy wydarzeń w Bloku literackim mają do dyspozycji wiele spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji pisarzy, wydawców i redaktorów. Wystąpią zarówno osoby o znanych nazwiskach, jak i obiecujący debiutanci. Można również spodziewać się kilku premier. Gratką dla fanów sagi „Czas żniw” będzie obecność jej autorki Samanthy Shannon. W tym samym bloku będzie można spotkać także Siri Pettersen, autorkę trylogii „Czas Odyna”. 

Jednym z najsłynniejszych gości tegorocznego Bloku Filmowo-Serialowego jest Sebastian Roché znany z gry w „The Originals” i „The Vampire Diaries”, gdzie wcielał się w postać Mikaela Mikaelsona oraz w „Supernatural” w roli Balthazara. Obecnie możecie go oglądać w serialu „Man in the High Castle” jako Martina Heusmanna. 

Podczas tegorocznej edycji pojawi się specjalna strefa bez prądu, dla miłośników gier karcianych i planszowych. Będzie także osobna strefa dla miłośników gier bitewnych, czynna całą dobę.  

Festiwal Fantastyki Pyrkon 

Poznań, 28–30 kwietnia 2017 r. 

pyrkon.pl/2017 

Zobacz także
Wasze komentarze