Predazzo, Włochy, Dawid Kubacki, fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Predazzo: Dawid Kubacki przeskoczył z 8. miejsca na podium!

Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w konkursie na skoczni normalnej we włoskim Predazzo. Kamil Stoch był 4., przegrywając z Kubackim zaledwie o 0,1 punktu. Zwyciężył Karl Geiger, który został nowym liderem Pucharu Świata.

Skok Dawida Stocha, fot. PAP/Grzegorz Momot

Po pierwszej serii Kamil Stoch zajmował 3. miejsce (po skoku na 101 metrów) i to w trudnych warunkach. Nieco niżej, bo na 5. pozycji klasyfikowany był Piotr Żyła, który skoczył 102,5 metra. Dawid Kubacki skoczył w jednych z najgorszych warunków. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 98,5 metra, zajmował dalekie jak na niego 8. miejsce.

W drugiej serii wystąpił także Maciej Kot, który zajmował 29. pozycję po skoku na 96,5 metra. Na pierwszej próbie rywalizację zakończyli Stefan Hula (32. miejsce – 95 metrów) oraz Jakub Wolny, który był dopiero 45. (92,5 metra). Później Maciej Kot poprawił swoją pozycję. W drugiej serii skoczył 98,5 metra, co dało mu ostatecznie 27. miejsce. Piotr Żyła spadł z 5. na 7. miejsce po skoku na 103,5 metra. Kamil Stoch spadł na 4. pozycję (100,5 metra), przegrywając rywalizację z Dawidem Kubackim (104 metry) zaledwie o 0,1 punktu.

Najlepszy w Predazzo okazał się Karl Geiger, który w serii finałowej osiągnął 103,5 metra. Tuż za nim uplasowali się Stefan Kraft (103 metry) i Dawid Kubacki. Zaskoczeniem może być fakt, że dotychczasowy lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi, był dopiero 26. i stracił pozycję lidera na rzecz Geigera.

Kubacki po raz 14. w karierze znalazł się w czołowej trójce w zawodach indywidualnych PŚ. Stocha wyprzedził o zaledwie 0,1 pkt. Do zdecydowanie najlepszego tego dnia Geigera stracił jednak aż 14,7 pkt. Geiger wykorzystał słabszą dyspozycję dotychczasowego lidera cyklu Ryoyu Kobayashiego. Japończyk uplasował się dopiero na 26. pozycji.