fot. Facebook / Obserwator Publiczny

Świdnica: aktywiści LGBT zakłócili mszę świętą – sytuację opanował policjant

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podczas niedzielnej mszy świętej, sprawowanej w  świdnickiej katedrze pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika, do kościoła wtargnęła grupa aktywistów LGBT. Chcieli zakłócić przebieg liturgii, przeszkadzając kapłanowi w jej sprawowaniu. 

O zdarzeniu poinformował na Twitterze wikariusz katedry w Świdnicy, ks. Marcin Januszkiewicz. Kapłan dodaje, że dzięki szybkiej reakcji obecnego na Eucharystii komendanta miejscowej policji, udało się zatrzymać aktywistów. 

Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtrngęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię . Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. ucestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty. — ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz (@MarcinJanuszkie)

>>> Spór o LGBT. Jakie jest stanowisko Kościoła w Polsce?

To nie pierwsza tego typu sytuacja w Polsce. Przez kilka polskich miast przeszły „marsze równości”, których uczestnicy parodiowali min.procesje Bożego Ciała.  W czerwcu, podczas warszawskiej Parady Równości odprawiono pseudo-mszę, której przewodniczył wspierający środowisko LGBT Szymon Niemiec, były „biskup” niezarejestrowanego i nieistniejącego już w Polsce Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego. Zrobił to w ornacie z tęczowymi symbolami, a jeden z jego pomocników na głowie miał durszlak.

>>> Pseudo-msza odprawiona przez znanego działacza LGBT. Rzecznik Episkopatu: ma to znamiona bluźnierstwa

Zobacz także
Wasze komentarze