Tokio 2020: kolejne medale dla polskich sportowców! Złoto dla Anity Włodarczyk!

Anita Włodarczyk w fantastycznym stylu zdobyła złoto Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Rzutem na odległość 78,48 m zapewniła sobie tytuł mistrzyni olimpijskiej. Konkurs fenomenalnie zakończyła również Malwina Kopron, która zajęła 3. miejsce, zdobywając brązowy medal.

Anita Włodarczyk urodziła się w 1985 r. w Rawiczu, w woj. wielkopolskim. Sportowo związana była z Poznaniem, gdzie od 2005 r. startowała w barwach AZS-AWF Poznań. Polska lekkoatletka to trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju.

Pierwsza próba Polki zakończyła się fiaskiem i lądowaniem młota w siatce zabezpieczającej. Kolejny rzut Włodarczyk przyniósł już jednak rezultat 76,01 m i od razu dał jej prowadzenie w konkursie. W następnych podejściach zawodniczka rzucała odpowiednio 77,44 m oraz 77,02 m, co dało jej kolejny, trzeci już złoty medal olimpijski w karierze.

Wtorek był dla polskich olimpijczyków bardzo dobrym dniem. Oprócz młociarek, medale zdobyli: zapaśnik Tadeusz Michalik oraz polskie kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska. Gorzej powiodło się polskim siatkarzom – z Francuzami przegrali walkę o półfinał i odpadli z Igrzysk.