epaselect epa06105120 Officials investigate a truck that was found to contain 38 suspected illegal immigrants in San Antonio, Texas, USA, 23 July 2017. Eight of the people died at the scene, seventeen were transported to area hospitals with life-threatening injuries, and thirteen people had non-life-threatening injuries, police said. EPA/DARREN ABATE Dostawca: PAP/EPA.

USA: znaleziono 8 martwych osób w naczepie tira

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Osiem ciał i 28 osób z obrażeniami znaleziono w niedzielę w naczepie tira zaparkowanego przy hipermarkecie w mieście San Antonio w Teksasie, niedaleko granicy z Meksykiem – poinformowały lokalne władze. Policja mówi o „przerażającej zbrodni” przemytników ludzi.

20 osób odniosło poważne obrażenia. Wszyscy ranni zostali odwiezieni do szpitala – sprecyzował szef miejscowej policji William McManus. Jeden z pracowników hipermarketu powiedział, że w niedzielę rano ktoś wysiadł ze stojącego na parkingu tira z naczepą, podszedł do niego i poprosił o wodę. Pracownik przyniósł tej osobie wodę i natychmiast zawiadomił policję – pisze agencja Associated Press. „Przybyliśmy na miejsce i odkryliśmy, że w środku jest osiem martwych osób” – powiedział McManus na konferencji prasowej.

Policja poinformowała, że sprawdziła nagrania monitoringu, na których widać, jak w pobliże ciężarówki podjeżdżają inne samochody i zabierają ukrywających się w środku ludzi. Nie wiadomo, ile dokładnie osób było w naczepie, zanim przyjechała policja. W grupie tej na pewno były również dzieci – podaje AFP. Policja aresztowała kierowcę tira. San Antonio znajduje się kilka godzin drogi od granicy z Meksykiem. O sprawie poinformowano służby imigracyjne.

Fot. PAP/EPA/DARREN ABATE

USA: znaleziono 8 martwych osób w naczepie tira
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze