epa05849252 Pope Francis during his weekly General Audience in Saint Peters Square, Vatican City, 15 March 2017. EPA/ALESSANDRO DI MEO Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: papież złożył kondolencje po ataku w Nigerii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papieskie kondolencje po wczorajszym ataku w kościele w Nigerii przesłał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.

Uzbrojeni mężczyźni wtargnęli 6 sierpnia do katolickiego kościoła św. Filipa w Ozubulu w stanie Anambra we wschodniej Nigerii i zaczęli strzelać do zgromadzonych tam wiernych. W świątyni znajdowało się wówczas ponad sto osób uczestniczących w porannej Mszy św. Świadek zdarzenia powiedział nigeryjskiej agencji informacyjnej NAN, że napastnicy najpierw wyszukali mężczyznę, którego zastrzelili. Następnie wpadli w szał i zaczęli strzelać do pozostałych uczestników Mszy św.

Fot. PAP/EPA/MIKE AGADA

Doniesienia mediów podają różną liczbę zabitych: od 11 do 48. Część z nich została zastrzelona na miejscu, inni, ciężko ranni, zmarli po przewiezieniu do szpitala. Motyw zbrodni ani liczba i tożsamość zabójców nie są na razie znane. Szef stanowej policji Garba Umar oświadczył, że więcej szczegółów zostanie podanych po przeprowadzeniu śledztwa.

Watykan: papież złożył kondolencje po ataku w Nigerii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze