Bp Solarczyk: brońmy duchowych darów Boga

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie – zaapelował bp Marek Solarczyk na swoim profilu na Facebooku w związku z wystawieniem w stołecznym Teatrze Powszechnym spektaklu „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia, który ma znamiona bluźnierstwa.

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej wyraził ubolewanie, że odbywa się to w okolicach, gdzie w 1920 roku pełnił swoją posługę ks. Ignacy Skorupka. „Ten bohaterski kapłan z duchową posługą towarzyszył młodym obrońcom wolności Ojczyzny, trzymając z godnością znak Krzyża Chrystusa” – przypomniał duchowny.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II z Mszy św. w 1983 roku na Stadionie Dziesięciolecia bp Solarczyk podkreślił, że człowiek powołany został do zwycięstwa nad złem i życia w prawości sumienia.

„Mocą Boga, która za sprawą Jezusa Chrystusa działa w nas przez Ducha Świętego, człowiek powołany jest do zwycięstwa nad sobą. Do zwycięstwa nad tym, co krępuje naszą wolną wolę i czyni ją poddaną złu. Zwycięstwo takie oznacza życie w prawdzie, prawość sumienia, miłość bliźniego, zdolność przebaczania, rozwój duchowy naszego człowieczeństwa” – przypomniał bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zaapelował również o podjęcie modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia za dokonujące się na scenie bluźnierstwo. „Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie” – napisał bp Solarczyk.

W specjalnym komunikacie kanclerz diecezji warszawsko-praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk poprosił również wiernych o modlitwę za wszystkich, którzy w związku z inscenizacją dopuszczają się bluźnierstwa, aby dostąpili łaski nawrócenia.

Fot. EpiskopatNews/flickr.com

Zobacz także
Wasze komentarze