fot. EPA/KHALED ELFIQI

Caritas: odzież ochronna dla kapelanów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

100 fartuchów, 100 czepków, 100 par butów ochronnych i 2000 rękawiczek otrzymali właśnie kapelani szpitalni z archidiecezji katowickiej od miejscowej Caritas – poinformował we wtorek rzecznik metropolity katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal.

Mimo zagrożenia koronawirusem kapelani szpitalni w archidiecezji katowickiej cały czas pełnią posługę – są do dyspozycji pacjentów, gdyby była potrzeba spowiedzi lub udzielenia namaszczenia chorych.

>>> Kard. Duka: Kościół musi dbać o duchowy wymiar pomocy dla chorych

– Jako katowicka Caritas organizujemy pomoc dla naszych kapelanów. Wiadomo, że sytuacja służby zdrowia nie jest łatwa w tej chwili, księża kapelani są narażeni na kontakt z chorymi, dlatego zgodnie z sugestią arcybiskupa Wiktora Skworca postanowiliśmy kupić potrzebny ubiór dla księży pracujących w szpitalach – powiedział dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz.

– Przede wszystkim chodzi o higienę, ale też o to, by chronić swoje życie, nie narażać innych i aby pacjenci na oddziale mieli poczucie, że posługa kapelana jest spełniana w bezpieczny sposób – wyjaśnił diecezjalny duszpasterz służby zdrowia arch. katowickiej ks. Marcin Niesporek.

Pierwsza partia środków ochrony osobistej trafiła do kapelanów posługujących w szpitalach m.in. w Katowicach, Tychach i Rybniku.

Zobacz także
Wasze komentarze